Skontaktuj się z nami
info@w-h.pl (32) 793 93 99Godziny pracy
Pon - Pt - 8:00 - 16:00Pomijając meble z pełnego drewna, lub te stylowe do pałaców, jest to częsty dylemat inwestorów. Każde z rozwiązań niesie za sobą pewne plusy i minusy.
Na początek kilka słów wyjaśnienia czym różnią się te 2 materiały:
Fornir charakteryzuje usłojenie i kolor właściwe dla rodzaju drewna, z którego jest zrobiony, Kolor można w pewnym zakresie zmieniać stosując odpowiednie bejce i lakiery.
Są też forniry modyfikowane o bardziej regularnym usłojeniu. Na potrzebę uzyskania takiego wzoru wycina się sęki i zanieczyszczenia charakterystyczne dla naturalnego drewna i ponownie składa się materiał.
Na potrzeby przemysłu meblowego producenci wytwarzają gotowe płyty już oklejone fornirem, które wystarczy szlifować i polakierować. Skraca to proces produkcji, ale nie daje tak dużego wyboru kolorystyki i rodzaju usłojenia.
Już dawno płyty laminowane nie przypominają plastikowych powierzchni, są mocno usłojone i posiadają wyczuwalną w dotyku strukturę
Wady i zalety tych dwóch materiałów z punktu widzenia użytkownika podsumowuje na końcu artykułu. A wcześniej zdjęcia wykonanych elementów hotelowych w obu technologiach. Wynika z tego, że można stosować obie nawet w obiektach pięciogwiazdkowych.
Wykonany w laminatach 5 gwiazdkowy hotel Flemings we Frankfurcie nad Menem
Dobrym i stosowanym przez inwestorów rozwiązaniem jest wykonanie w fornirze wyłącznie apartamentów. Ponieważ jest ich kilka i oczekiwane jest inne zachowanie gości w pokojach o wyższej renomie. Na zdjęciach Hotel Heron w Siennej nad Dunajcem